O firmie

Firma EKOM Maciejczyk z siedzibą w Nowinach to firma z ponad 25-letnią tradycją

Firma powstała w 1997 roku i od początku działalności zajmujemy się odbiorem odpadów komunalnych. Z roku na rok poszerzamy swój rynek, pozyskując coraz to nowych klientów na obszarach kolejnych województw. Obecnie działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego. Poza odbiorem odpadów komunalnych zajmujemy się produkcją paliwa alternatywnego, a także segregacją i recyklingiem odpadów opakowaniowych.

Spółka świadczy usługi w ponad 30 gminach w 3
województwach. Obsługujemy około 1500 podmiotów gospodarczych oraz wiele firm budowlanych, którym podstawiamy kontenery różnej wielkości, od 2 m³ do 36 m³. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do odbioru odpadów komunalnych spełniający europejskie normy emisji spalin.

Poza swoją podstawową działalnością, spółka EKOM wspiera sport, będąc m.in. sponsorem 1-ligowej drużyny futsalu GKS EKOM Invex Remedies Nowiny. Spółka angażuje się w wydarzenia kulturalne oraz promuje zdrowy i ekologiczny styl życia, o czym świadczą liczne podziękowania oraz nagrody od samorządów gminnych i organizacji zajmujących się działalnością kulturalną.

 

Certyfikaty

Świadczymy usługi odbioru
i zagospodarowania odpadów budowlanych na najwyższym poziomie.

EKOM dla środowiska

Specjalistyczna flota pojazdów

Wśród naszego sprzętu są pojazdy, które spełniają europejskie normy spalin, są napędzane energią elektryczną i gazem ziemnym.

Odnawialne źródła energii

Zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, z których energia jest wykorzystywana na potrzeby zakładu.

Nowoczesny kocioł grzewczy na biomasę

Inwestujemy w nasze zaplecze techniczne, aby ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza.

Stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie naszej firmy!

Spółka wdrożyła i stosuje System Zarządzania Jakością i Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą: ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. W latach 2011-2013 zrealizowaliśmy projekt współfinansowany przez Unię Europejską pn.: „Wdrożenie technologii produkcji alternatywnego paliwa stałego z zastosowaniem innowacyjnej metody wzbogacania i suszenia”, w ramach którego powstał nowoczesny zakład produkcji paliw alternatywnych, przeładunku i segregacji odpadów oraz hala z innowacyjną instalacją do segregacji odpadów i produkcji RDF-u, na którą uzyskano patent nr PL 220548.

W 2018 roku EKOM znalazł się wśród laureatów nagrody EuroBenefis 2018 za standardy europejskie i aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych. Zrealizowaliśmy projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn.: „Zwiększenie potencjału rynkowego firmy EKOM poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji paliwa alternatywnego RDF (zakup środków trwałych)”. Kolejne uznanie przyszło w 2021 i 2023 roku, kiedy zdobyliśmy wyróżnienie w prestiżowym rankingu miesięcznika Forbes – Forum Firm Rodzinnych w województwie świętokrzyskim.

W EKOM rozwijamy nasze usługi i zakres działalności

Spółka EKOM posiada oddział-bazę transportową wraz z zapleczem technicznym w miejscowości Sielec Biskupi (powiat Kazimierza Wielka). Dzięki bliskości województwa małopolskiego (ok 10 km od granic) możemy z łatwości świadczyć usługi na terenie Krakowa i ościennych gmin. Na terenie bazy została wybudowana kompostownia tunelowa, a spółka stara się o uzyskanie odpowiednikach pozwoleń. Prowadzimy rekultywację składowiska odpadów przywracając zdrowe i zielone przestrzenie. W roku 2021 Spółka zaczęła budowę nowoczesnego budynku socjalno-biurowego o powierzchni 1000 m2.

Skorzystaj z formularza online lub zadzwoń i zamów kontener pod wskazany adres.

Podstawimy kontener na odpady budowlane zgodnie z Twoimi wymaganiami. Usługa realizowana jest na terenie województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

Galeria zdjęć